środa, 2 listopada 2016

Domowe sposoby na pasożyty cz.1

dynia, pasożyty, owsiki, glista ludzka

Istnieje masę różnego rodzaju tabletek (mniej lub bardziej skutecznych) na pozbycie się pasożytów z naszego organizmu. Wiele z nich cieszy się naprawdę dużą skutecznością działania, ale przeważnie leczenie nimi bywa bardzo kosztowne. Oprócz wysokiej ceny tabletki mają jeszcze jeden mankament: nie są obojętne dla naszego żołądka, wątroby, czy flory jelitowej.

Na szczęście istnieje kilka dobrych, skutecznych i niedrogich naturalnych, domowych sposobów na pozbycie się „nieproszonych gości” z naszego ciała.

Do tego, że powinno się regularnie odrobaczać przekonywaliśmy Was w poprzednim artykule. Opisaliśmy jakie skutki może przynieść zakażenie się różnego rodzaju pasożytami i radziliśmy Wam, co należy zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie istnienie, któregoś z opisanych przez nas robali.

Jeśli wizyta u lekarza i wyniki badań potwierdzą (co nie jest takie łatwe) nasze przepuszczenia powinniśmy przeprowadzić skuteczną terapię odrobaczającą. Możemy to zrobić na 2 sposoby: albo skorzystamy z jednej z wielu dostępnych terapii farmakologicznych lub zastosujemy jedną dostępnych „domowych” metod mających na celu likwidację pasożytów.

Naturalne metody odrobaczania mogą mieć porównywalną lub nawet lepszą skuteczność od dostępnych na rynku tabletek. Bazują one bowiem na szeregu roślin i ziół, których zbawienny wpływ został odkryty już wiele lat temu i został potwierdzony licznymi badaniami naukowym.

Zanim jednak je zastosujecie pamiętajcie, że robicie to na własną odpowiedzialność!

Pestki dyni i olej z pestek dyni:


Pestki dyni, a dokładnie, zawarta w cienkiej błonce pomiędzy nasionem a łupinami kukurbitacyna, wykazują bardzo dużą aktywność przeciwpasożytniczą i antynowotworową.

Funkcją kukurbitacyny jest ochroną ziarna przez grzybami, drobnoustrojami i atakami robaków. W świeżych ziarnach stężenie tej substancji jest największe. Wysuszenie pestek powoduje zanik kukurbitacyny, którą pojawia się następnie w momencie kiełkowania nasiona, ale poziom jej jest wtedy dużo niższy niż w świeżych ziarnach.

Owa zawarta w pestkach dyni kukurbitacyna działa „paraliżująco” na wszelkie pasożyty ludzkiego przewodu pokarmowego. Uszkadza ona ich układ nerwowy i przyśpiesza również proces usuwania z organizmu zarówno martwych robaków, jak i ich toksycznych metabolitów.

Kuracja dla osób dorosłych:

W celu pozbycia się pasożytów należy na czczo spożyć 25-30 gramów (około 2 dużych łyżek) świeżych, uprzednio pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion. Następnie po upływie około 2 godzin trzeba przyjąć dowolny środek przeczyszczający, aby wydalić z organizmu sparaliżowane i martwe robaki. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.

Inną, często pojawiającą się, metodą na zwalczanie pasożytów, z użyciem pestek dyni jest połączenie ich z kolejnym dobrze znanym, naturalnym „niszczycielem” robaków- marchewką i przygotowanie specjalnej pasty.

Do jej przyrządzenia potrzebne są 3 łyżki drobno startej marchewki, do której dodajemy 25-30 gramów potłuczonych lub zmielonych pestek dyni i 2 łyżki oleju.

Tak przygotowaną pastę należy spożyć na czczo i następnie po 2-3 godzinach wypić łyżkę oleju rycynowego, w celu wywołania efektu przeczyszczającego.

Kuracja dla dzieci:

W związku z tym, że choć kukurbitacyna nie wchłania się w ludzkim przewodzie pokarmowym to istnieje możliwość jej „przedawkowania”. Zatrucie kukurbitacyną może powodować wymioty i biegunkę, dlatego w przypadku dzieci stosujemy zmniejszoną dawkę pestek- od 10 do max 15. Ilość ta pozwoli na zmniejszenie prawdopodobieństwa zatruciem, a pomoże rozprawić się z nieproszonymi gośćmi.

Uwaga: Jeśli z braku świeżych pestek dyni chcemy użyć pestek skiełkowanych, pamiętajmy o podwojeniu dawki i zastosowaniu kuracji 2 dni pod rząd.

Olej z pestek dyni:

W walce z pasożytami, z dużym powodzeniem, możemy stosować również olej z pestek dyni. Składniki aktywne w nim zawarte mają, podobnie jak świeże pestki, silne działanie paraliżujące i pomagają usuwać robaki z ludzkiego organizmu.

Kuracja olejem z pestek dyni polega na codziennym wypiciu małej łyżeczki oleju, rano, na czczo, pół godziny przed posiłkiem, a następnie znowu łyżeczkę półgodziny przed kolacją. Taką terapię stosujemy przez minimum 2 tygodnie.
Pamiętajmy także o częstym wypróżnianiu się w trakcie trwania w/w kuracji. Pomoże nam to w skuteczniejszym i szybszym pozbyciu się sparaliżowanych pasożytów i oczyszczeniu naszego organizmu.

Uwaga: W celu zwiększenia skuteczności terapii z wykorzystaniem pestek dyni lub oleju można powtórzyć je po upływie 2 tygodni. W ten sposób zyskamy pewność zabicia wszystkich pasożytów i znajdujących się w naszym organizmie ich jaj.

Mikstura z wody z ogórków kiszonych i czosnku:

kiszone ogórki

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się pasożytów jest zastosowanie kuracji z wody z ogórków kiszonych i czosnku.

Aby przygotować tą antyrobaczaną miksturę należy przygotować około 330 ml wody z kiszonych ogórków i 10 główek czosnku. Bardzo ważną rolę odgrywa tu jakość zastosowanych składników. Użyty czosnek nie może być chińskim czosnkiem, pozbawionym wszelkich wartości. Najlepiej niech to będzie nasz rodzimy, Polski, wiejski czosnek. „Sok” z ogórków też nie może być byle jaki. Unikajmy sklepowych ogórków „zakwaszanych” lub „kwaszonych”. Do przygotowania mikstury potrzebować będziemy bowiem ogórków sfermentowanych w naturalny sposób, a nie za pomocą octu, gdyż tylko ogórki „kiszone”, które przyrządzały nasze Mamy i Babcie, mają odpowiednią moc działania.

Kiedy mamy już odpowiednie składniki, należy teraz drobno posiekać lub wycisnąć czosnek i dodać go do słoika z odmierzonymi wcześniej 330 ml soku z ogórków. Słoik przykrywamy gazą i tak przygotowaną mieszankę odstawiamy następnie na 10 dni w chłodne, ciemne miejsce.

Po upływie tego czasu nasza mikstura jest gotowa do spożycia. Pić ją należy przez miesiąc, po kolacji, przed położeniem się do łóżka. Dawkowanie jest następujące: osoby dorosłe 10 ml, natomiast dzieci 5ml.


Po upływie około 2 tygodni zauważalne są pierwsze efekty stosowania preparatu. W raz z kałem wydalane są zamieszkujące nasz organizm pasożyty. Takie „efekty” mogą trwać około tygodnia. Następnie nasze ciało się uspokaja, a w tym czasie związki zawarte w czosnku i kiszonce dobijają resztę nieproszonych gości.

Częste wizyty w toalecie i charakterystyczny ogórkowo-czosnkowy oddech to jedyne mankamenty tej metody, jednak w porównaniu do zadziwiająco dużej skuteczności „soczku”, całkowicie do zaakceptowania.

Podsumowanie:


Jak też widzicie istnieje szereg naprawdę skutecznych sposobów na walkę ze znajdującymi się w naszym organizmie pasożytami. Dobór kuracji zależy tylko od naszych osobistych preferencji. W związku z tym, że zaleca się odrobaczanie przynajmniej raz w roku, będziemy mogli przetestować wszystkie z nam znanych sposobów i wybrać dla siebie najskuteczniejszy i najmniej kłopotliwy.


Powyższe informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarskiej!

19 komentarzy:

 1. Witam - czy kobieta w ciąży moze stosować takie kuracje przeczyszczające ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wolałbym nie ryzykować stosowania takich kuracji. Niby nic nie powinno się stać, ale jeśli nie ma potrzeby to lepiej zachować ostrożność. W końcu chodzi o nasze dziecko i jego zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważać to lepiej na to co lekarze nam podają. Te metody sa sprawdzone i skuteczne a nadodatek bardzo zdrowe. Sama stosuje i nie widzę przeciwwskazań....

   Usuń
  2. Ale też nie dla wszystkich każda metoda będzie dobra i tak samo skuteczna. Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek. W sytuacjach takich jak ciężka choroba lub ciąża lepiej zawsze przedyskutować sprawę z dobrym lekarzem.

   Usuń
 3. Zrobiłam miksturę jednak chyba coś poszło nie tak bo czytałam ,że robiąc miksturę to czosnek powinien zmienić kolor ,mój nie zmienił się no może troszkę stał się bielszy no i czytałam też ,że powinno się przykryć a nie zakręcać słoik. Piję to już 14 dzień i nic ,fakt czuję się o wiele lepiej , przestało mnie wszystko boleć , jednak w stolcu nie zauważyłam nic ciekawego , no i jeszcze jeden problem dopiero teraz wyczytałam że powinno się to pić wieczorem a ja piję rano czy to ma jakieś poważne znaczenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, czosnek nie musi zmieniać koloru. Jeśli masz dobrej jakości czosnek to no nie zmieni swojej barwy i nie wpłynie na barwę całej mikstury. Miksturę możesz przykryć gazą. Chodzi o to aby był dostęp powietrza, ale żeby do mikstury nie chodziły Ci żadne muchy itp. Jeśli zaś chodzi o porę dnia to zaleca się picie na noc, gdyż właśnie tą porą pasożyty są najbardziej aktywne.

   Usuń
 4. Witam. A co mogę podać dziecku 10 miesiecznemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tak młodego dziecka, zalecam udanie się do dobrego lekarza i do zastosowania się do jego rad. Gotowe ziołowe mieszanki nie powinny zrobić dziecku krzywdy, ale lepiej nie eksperymentować. Jeśli lekarz potwierdzi zarobaczenie, na pewno zapisze odpowiednie leki w odpowiednich dawkach.

   Usuń
 5. Witam. Czy osoba z chorą trzustką i cukrzycą może stosować takie domowe kuracje odrobaczające?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość opisywanych kuracji nie powinno w żaden sposób wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu. W przypadku cukrzycy nie zaleca się jednak stosowania kuracji z użyciem słodyczy i alkoholu.

   Usuń
 6. piołun wrotycz i goździki w stosunku 1:1 trzy razy dziennie po łyżeczce 30 min przed jedzeniem popić woda stosować przez 10 dni i po 2 tygodniach powtórzyć. Efekt murowany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pomysł! Trzeba będzie dopisać do listy.

   Usuń
  2. Witam , czy wrotycz i goździki należy zmielić i taki proszek zażywać popijając wodą? Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 7. U nas domowe nie pomogły. Najlepsza była konsultacja lekarska i pyrantelum na owsiki. Po badaniu kontrolnym mamy sukces, nieproszeni goście zostali wytępieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasożyty ludzkie12 kwietnia 2020 06:55

   Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło! Teraz możecie raz do roku kupić sobie pyrantelum w aptece i się odrobaczyć.

   Usuń
 8. Nigdy nie kupujcie z internetu żadnych leków i witamin dla dzieci, to tylko ich biznes a wy drogie matki trujecie swoje dzieci. Żadna logicznie myśląca matka nigdy nie ufa lekom z internetu dla dobra swoich dzieci. Aby podać leki dziecku trzeba najpierw zrobić badanie czy dziecko ma pasożyty w organizmie a nie truć zdrowych dzieci. Najlepszy tego dowód jest przy tych lekach niby to ziołowych od właściwej firmy--NOTA PRAWNA. Jeżeli by to było dobre to firmy te nie zabezpieczałyby się tym że oni nie zmuszają do używania tych leków to jest na odpowiedzialność rodziców czym trują swoje dzieci. Rodzice nie bądzcie naiwni, bo tracicie pieniądze aby odbierać dzieciom swoim zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście my również zalecamy nie ekperymentowania na swoich dzieciach i wizytę u lekarza specjalisty!

   Usuń
 9. Witajcie.
  Nie wiem od czego zacząć.
  Mam mieszane uczucia...
  Zrobiłam tą miksturę -tylko 5główek czosnku, zakręciłam słoik, odstawiłam to do lodówki na 10 dni. Właśnie spróbowałam. Ponieważ wolę być ostrożna, wzięłam 5ml + 15ml wody. Ten sok ma niebieskawy kolor. To jest normalne...?
  Za jakąś chwilkę, niecałe pięć minut - zwymiotowałam. I było cos czarnego...
  Jestem po dwóch mocnych infekcjach górnych dróg oddechowych na przełomie IX i X. Oczywiście lekarze przepisali mi antybiotyki(!), ale ich nie wzięłam. Za dużo ich już brałam w swoim życiu, bardzo szybko łapię infekcje. Leczyłam sie domowymi sposobami, wiec trwało to dłużej. Moja odpornosć spadła ostatnimi czasy. A, no i pracuję z dziećmi, więc jest mi trudniej być zdrową przy takich maluchach.
  Wzięłam sie ostatnio za oczyszczanie, biorę candidę, piłam piołun przez tydzień. Jestem prawie pewna, ze mam jakieś pasożyty...
  Czy to normalna reakcja - to zwymiotowanie - po wzięciu tak niewielkiej ilości mikstury? Boję się, zeby nic mi się nie stało...
  No i czy taki sok jest ogólnie bezpieczny - na żołądek itd.?
  A, i czy można to brac, tak jak ja teraz - ok 19? a potem kolacja? boje się,żeby nie mieć zadnych sensacji...
  Pozdrawiam i liczę na pomoc, na odpowiedź! Będę wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasożyty Ludzkie12 kwietnia 2020 07:01

   Może w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o swój układ odpornościowy? Mająć dobrą odporność nie powinny tak łatwo czepiać się ciebie żadne infekcje, a i ewentualne pasożyty nie będą chciały w tobie mieszkać. Zadbaj o siebie- ruch, sen, zdrowe odżywianie, preparaty witaminowe i po pewnym czasie powinno być już lepiej. Ewentualnymi pasożytami zajmiesz się jak będziesz zdrowa i będziesz się lepiej czuła.
   Co do wymiotowania po miksturze to może to być po prostu spwodowane tym, że jest ona nie dobra w smaku :)
   Najlepiej wybierz się do lekarza i porozmawiaj o swoich problemach. Może skieruje cię na odpowiednie badania i ewentualne pasożyty usuniecie farmakologią.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...